Rezidenční projekt Turčianska CZK - III

Pevný výnos
9.3 % p. a.
Splatnosť
36 mesiacov
Hodnota všetkých tranží
10000000
CZK
Obdobie crowdfundingu
22.12.2023
- 31.01.2024
Celkom zainvestované
5492600
CZK
Ukončená príležitosť
Ukončená príležitosť

Rezidenční projekt Turčianska CZK - III

Představuje redeveloperský projekt přestavby  2-podlažní polyfunkční vily
a bytů na vysoce kvalitní bydlení v klidné rezidenční čtvrti

  • centrum Bratislavy
  • oceňovaná klidná čtvrť rodinných vilek a domů
  • komfortní bydlení „vše v dosahu“, plavecký bazén, nákupní centrum Eurovea, nábřeží M.R. Štefánika s promenádou, Národní divadlo, autobusová stanice Nivy
  • 12 bytů a 3 apartmány 
  • každý byt má vlastní balkon a vnitřní parkovací místoPředstavuje redeveloperský projekt přestavby  2-podlažní polyfunkční vily<br>a bytů na vysoce kvalitní bydlení v klidné rezidenční čtvrti

Investície do našich projektov sú momentálne dostupné prostredníctvom exkluzívne vybraných spolupracovníkov.

O projekte

Přestavba multifunkční vily na žádané zajímavé byty

Projekt bytového domu Turčianská 19 představuje redeveloperský projekt přestavby  2-podlažní polyfunkční vily, nyní využívané na pronájem kancelářských prostor a bytů na vysoce kvalitní bydlení v klidné rezidenční čtvrti. Vila se nachází v centru Bratislavy, městské části Ružinov. 

Projekt rekolaudace a přestavby plánuje 12 bytových jednotek a 3 apartmánů. Přestavba bude provedena v moderním stylu s cílem zaujmout zájemce ze střední a vyšší střední třídy. Součástí každé jednotky budou balkony a vlastní vnitřní parkovací místo pro automobil. 

Účelem crowdfundingového úvěru poskytnutého Klientovi je refinancování části vlastních zdrojů, které byly proinvestovány v rámci projektu. Refinancované prostředky Klient hodlá využít jako součást prostředků, kterými bude financována přestavba nemovitosti, včetně všech souvisejících nákladů a poplatků, jako jsou např. projekční práce a poplatky realitní kanceláři. Klient má povinnost využívat získané finanční prostředky pouze v souladu s účelem úvěru.

Podívejte se na nemovitost na Google maps zde.

Finančné parametre

Produkt
Participace na úvěru formou crowdfundingu (sdílení výnosů a ztrát na základě úvěrové smlouvy)
Úrokový výnos1
9.3% p.a.
Způsob splácení
Úroky – průběžně, jednou za 6 měsíců, vždy k 31.3. a 30.9.
Jistina – jednorázově k datu konečné splatnosti
Datum konečné splatnosti
15. 12. 2026 s možností opce Klienta2
Minimální výška participace
1 000 CZK
Forma participace
Jednorázová
Poplatky
Bez poplatků
Období crowdfundingu
22.12.2023 - 31.01.2024

Crowdfunding

Financovaný projekt
Rezidenční developerský projekt v Bratislavě (Slovensko)
Účel financování
Refinancování části proinestovaných vlastních zdrojů vlastníka projektu - Klienta. Vlastník využije refinancované zdroje k financování nákladů rekonstrukce a prodeji bytových jednotek, včetně všech souvisejících nákladů.
Maximální výška Úvěru
10 000 000 CZK
Minimum pro realizaci Úvěru
0 CZK
Čerpání úvěru po tranších
Ano, možné tranše ve výši 5 000 000 Kč
Hlavní podmínky čerpání
Splnění minimálního limitu pro realizaci Úvěru

Projekt

Přímý majitel nemovitosti
MEDIUM 13, s.r.o.
Typ nemovitosti
Multifunkční vila
Lokalita
Rezidenční oblast Bratislava Ružinov, ulice Turčianska.
Popis projektu
Redeveloping a rozšíření multifunkční vily na bytové bydlení (12 bytů a 3 apartmány)
Předpokládaný harmonogram
Stavební povolení vydané 2Q 2024, plánovaný začátek výstavby Q3/2024, dokončení Q3/2025
Další financování
Předpokládáme, že od zahájení redeveloping může být projekt financovaný také seniorním bankovním úvěrem.

Galéria

Často kladené otázky

V prípade, že ste sa nedozvedeli potrebné info, kontaktujte nás prosím na info@oportio.sk

Oportio je platforma ktorá umožňuje bežným ľuďom stať sa investormi vo veľkých projektoch, ktoré si vybrala investičná skupina InTeFi. Platforma spája množstvo malých investorov a im dostupné investície do väčšieho balíka, ktorý sa dá potom efektívne investovať.

Oportio v súčasnosti sprostredkováva primárne realitné projekty.

Platforma ako taká projekty nevyberá. Projekty sú väčšinou vybrané a realizované investičnou skupinou InTeFi. Táto skupina do projektov sama investuje a to skoro vždy aj v spolupráci s etablovanými bankami v Česku alebo na Slovensku. Výber projektov, do ktorých skupina InTeFi investuje je dôkladný aj práve kvôli tomu, že všetky analýzy a audity sa poskytujú na kontrolu spolufinancujúcim bankám.

InTeFi (www.intefi.cz) je investičná skupina ktorá vlastní a riadi české a slovenské spoločnosti s obratom viac ako 3 miliardy českých korún. Pôsobia pod ňou firmy z oblastí IT a vývoja softvéru, financií a real estate developmentu, na českom trhu spoluvlastní aj knižné vydavateľstvá a maloobchod. InTeFi v SR a ČR zamestnáva spolu viac ako 1 200 ľudí. Na Slovensku má projekty v hodnote presahujúcej 40 miliónov eur. V rámci skupiny tu pôsobí finančno-sprostredkovateľská spoločnosť FinGO.sk, ďalej investično- developerská spoločnosť Golden Oak Capital a spoločnosť Golden Oak Trust, ktorá ponúka investovanie do zlata. Pod InTeFi patrí tiež softvérová skupina BOOTIQ Group pôsobiaca v ČR a SR. Súčasťou InTeFi je aj najväčší hráč na českom knižnom trhu Knižní Holding, ktorý zastrešuje najmä Euromedia Group a sieť kníhkupectiev Luxor.

Je to jednoduché. Dohodnite si krátke stretnutie  s naším odborníkom na investície a on vám odpovie na všetky vaše otázky. Potom stačí podpísať Rámcovú zmluvu o participácii, otvoriť si účet u nášho poskytovateľa platobných služieb, previesť si tam finančné prostriedky, ktoré chcete investovať a vybrať z ponuky projekt, ktorý vám vyhovuje. A potom už iba netrpezlivo čakať na výsledok crowdfundingu. Ak vami vybraný projekt splní podmienky crowdfundingu, tak sa stávate investorom.

Akákoľvek fyzická osoba, ktorej je aspoň 18 rokov a má daňový domicil v EU. Akákoľvek fyzická osoba, ktorej je aspoň 18 rokov a má daňový domicil v EU.
Vôbec žiadné. Ani za investície, ani za vedenie účtu u nášho poskytovateľa platobnýh služieb.
Nie. Rámcová zmluva o participácii iba vytvára právny rámec na vzájomnú spoluprácu. Ale sama o sebe nevytvára pre vás žiadny záväzok.
Participácia je váš podiel na investícii v prípade, že sa splňia podmienky, ktoré má stanovené vami vybraný crowdfundingový projekt. V jednoduchosti je to iba právny názov pre vašu investíciu.

Objednávka participácie vzniká v okamihu, keď si vyberiete projekt do ktorého chcete investovať a vytvoríte niečo ako záväzný „prísľub“ previesť vami vybranú sumu z vášho Účtu ako investíciu do tohto projektu v okamihu splnenia podmienok crowdfundingového projektu. Čize Objednávka participácie sa zmení na reálnu Participáciu.

Princíp crowdfundingu je založený na spoločnom investovaní, kde však musí byť pre každého investora zabezpečná maximálna miera istoty, že aj ostatní investori naplňia svoju Objednávku participácie a crowdfunding bude úspešne zavŕšený Participáciou. Z tohto dôvodu musí byť Objednávka participácie záväzná pre všetkých investorov.
Princíp crowdfundingu je založený na spoločnom investovaní, kde však musí byť pre každého investora zabezpečená maximálna miera istoty, že aj ostatní investori naplnia svoju objednávku participácie (resp. po potvrdení podmienenú participáciu) a crowdfunding bude úspešne zavŕšený participáciou. Z tohto dôvodu musí byť objednávka participácie záväzná pre všetkých investorov.
Vaša Objednávka participácie exspiruje a nebude realizovaná. To znamená, že nedôjde k prevodu vašich peňažných prostriedkov na účet crowdfundingového projektu a zostanú na vašom Účte.
Crowdfundingová platforma Oportio vykonáva všetky svoje aktivity s ohľadom na platnú legislatívu a reguláciu Českej národnej banky, ktorá je súčasťou Európskeho systému centrálnych bánk a Európského systému dohľadu nad finančnými trhmi. Z tohto dôvodu je nevyhnutné pre účely investovania do crowdfungových projektom pre každého investora zriadiť Účet u poskytovateľa platobných služieb. Oportio využíva pre tieto účely poskytovateľa platobných služieb CYRRUS FX, a. s..
Vedenie Účtu u tohto poskytovateľa platobných služieb v súvislosti s investovaním na platforme Oportio je pre investorov zadarmo.
Na platforme Oportio sú ponúkané iba projekty do ktorých investuje aj prevádzkovateľ platformy, investičná skupina InTeFi. Zároveň, väčšina crowdfundingových projektov ma zabezpečené financovanie od renomovaných bánk a z tohto dôvodu prešli projekty dôkladným preverením a ich schopnosť uhrádzať svoje záväzky je vysoká. Zároveň, výnosové očakávania sú nastavované realisticky a teda realizovateľne.
Žiadna investícia nie je bezriziková a ktokoľvek bude niečo také tvrdiť, tak minimálne zavádza. Pri investovaní cez akúkoľvek platformu alebo do akéhokľvek investičného nástroja treba rátať s určitou mierou rizika.

Neexistuje investícia bez rizika. Popis rizík je súčasťou zmluvnej dokumentácie, prípadne je uvedený v špeciálnom dokumente. Niektoré riziká sú v popise jednotlivých investičných príležitostí. Viac info v dokumente.

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi na vaše otázky odpovieme.

Napíšte nám

Investujte s nami

Zavolajte nám na +421 910 360 018, alebo nám zanechajte kontakt a naši investiční odborníci sa vám ozvú a pomôžu vám spoluinvestovať.

Ďakujeme za prejavenú dôveru.

V priebehu pár dní sa Vám ozveme.